Poznaj Warszawę od spaceru po naszym sąsiedztwie. Dedek Park i okolice

Poznaj zielone centrum Warszawy. Sąsiedztwo Dedek Park i okoliczne atrakcje.

W centrum Warszawy, w prestiżowym sąsiedztwie, w pięknym i ciekawym otoczeniu, znajduje się nasz obiekt hotelowy – Dedek Park.  Wygodny, stylizowany na polski dworek, w środku krajobrazowego Parku Skaryszewskiego, pozwala Gościom na relaks wśród zieleni i pozwala na swobodne przemieszczanie się po Warszawie dzięki wyjątkowo dogodnej lokalizacji.

Zabytkowy Park Skaryszewski został założony w 1905 roku przez Franciszka Szaniora, ogrodnika wykształconego w paryskiej Szkole Hodowli Drzew. Szanior zasłużył się miastu również projektami innych warszawskich ogrodów – między innymi Parku Ujazdowskich.

Goście Dedek Park znajdą w Parku Skaryszewskim doskonałą przestrzeń do spacerów, joggingu czy nordic walkingu. Wśród wspaniałej zieleni –ogródków różanych i daliowych, prawie trzystu gatunków drzew –migocze woda Jeziora Kamionkowskiego, stawów i wodospadu. Na terenie Parku Skaryszewskiego są korty tenisowe, przystań wioślarska i wypożyczalnia sprzętu pływackiego, a także Muszla Koncertowa, w której odbywają się koncerty i projekcje filmowe. Większość wydarzeń kulturalnych w Muszli jest dla Gości darmowa. Na terenie parku można nawiązać bliższą znajomość – między innymi – z  wiewiórkami i kaczkami.

W sąsiedztwie Dedek Park znajdują się również:

Stadion Narodowy – wielofunkcyjny, najsłynniejszy, nowoczesny obiekt sportowy w Polsce,  który można zwiedzać praktycznie codziennie. Wybudowany na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™, w miejscu wyburzonego Stadionu Dziesięciolecia, od początku jest miejscem największych wydarzeń sportowych i kulturalnych w Warszawie.

Goście lubiący aktywny wypoczynek, znajdą na stadionie mnóstwo atrakcji dostosowanych do sezonu. 

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera – jeden z najsłynniejszych i najważniejszych polskich teatrów, działający od 1945 roku. Renomę utrzymał dzięki wieloletniemu dyrektorowi, Adamowi Hanuszkiewiczowi. Obecnie inspiruje widzów dzięki wyjątkowo udanej prezentacji najlepszej klasyki dramatu i współpracy z młodymi twórcami.

Fabryka Czekolady E. Wedel – to właśnie stamtąd czasem wiatr przynosi słodkie zapachy do parku! Jej budowę rozpoczął w 1927 roku Jan Wedel. Żartobliwie można powiedzieć, że marka oparła się komunizmowi – aby utrzymać jej renomę, w czasach PRL na etykietach pisano:  „Zakłady Przemysłu Cukierniczego im. 22 Lipca, dawny E. Wedel”. Do pierwotnej nazwy powrócono w 1989 roku.

Obecnie nowoczesne wnętrza fabryki można zwiedzać w grupach od 10 osób.

Konkatedra Matki Boskiej Zwycięskiej na Kamionku – historia parafii sięga przełomu XIII i XIV wieku, ale obecny budynek kościoła pochodzi z lat 50 XX wieku. Parafia i Cmentarz Kamionkowski są uznawane za jedne z najstarszych w Polsce.

Świątynia kamionkowska podczas II wojny światowej była dwukrotnie zbombardowana, stąd nie zachowała się starsza zabudowa. Na stronie parafii można sprawdzić aktualności i godziny nabożeństw.

Stacje rowerów miejskich Veturilo - Veturilo to warszawska wypożyczalnia rowerów miejskich, działa od marca do listopada.

Pomniki przyrody na Saskiej Kępie: dwie metasekwoje chińskie (ul. Adampolska 13), topola biała (ul. Brukselska 26), buki (ulice Gruzińska 6 i przy Styki i Ateńskiej), dąb czerwony (ul. Dąbrówki 8) i dąb szypułkowy (ul. Zakopiańska 28). Tabliczki informacyjne mają się pojawić na nich w 2014 roku.

 

O wszystkie aktualne atrakcje okolicy i Warszawy można zapytać naszego consierge: consierge@montemarco.pl, tel. 730 708 013.