Wyjątkowe polskie Włochy. Montemarco i Miasto Ogród

Włochy - wyjątkowa, zielona dzielnica Warszawy. Atrakcje okolicy Montemarco.

Wybierając się na Lotnisko im. Chopina, warto wybrać miejsce dobre na spokojny odpoczynek przed podróżą. Montemarco, położone w jednej z najlepiej ocenianych przez warszawiaków dzielnicy, Włochach, zapewnia relaks i wygodę wszystkim Gościom.

“Miasto Ogród" to dziewiętnastowieczna angielska idea połączenia zalet miasta i wsi. Według niej, na planie koła, powinny być budowane luźno rozstawione, niskie budynki, otoczone zielenią. Pierwsze realizacje tego pomysłu w Polsce zaczęły być wdrażane w 1928 roku w majątku rodziny Koelichenów - na terenach należących obecnie do dzielnicy Włochy. Niestety druga wojna światowa pokrzyżowała ambitne plany, o których jednak nie zapomnieli mieszkańcy. Od kilku lat trwają projekty zmierzające do kontynuowania planu miasta – ogrodu.

W sąsiedztwie Montemarco znajdują się:

Park Kombatantów (albo Park Koechelichów) – założony w XVIII wieku i zaprojektowany jako park angielski. Jest uznawany za jeden z najpiękniejszych parków warszawskich, pełen egzotycznych drzew – niektóre liczą sobie ponad sto lat. Na terenie parku znajduje się pałacyk, w którym obecnie jest biblioteka, staw Koziorożca, a także alejki spacerowe i place zabaw dla dzieci.

Park ze Stawami Cietrzewia - wspaniały park z dużym stawem. Doskonałe miejsce na wędkowanie i zabawy z dziećmi. Goście kochający przyrodę mogą nacieszyć się obserwacją wodnego ptactwa.

Górka Szczęśliwicka – całoroczny stok narciarski i snowboardowy. Na terenie parkowym należącym do Górki Szczęśliwickiej można również jeździć na rolkach, pływać w jeziorku Szczęśliwickim czy grać w gry zespołowe.

CH Blue City – jedno z największych centrów rozrywkowo–handlowych w Warszawie. Oprócz bogatej oferty sklepów, CH Blue City oferuje jazdę na gokartach, fitness, atrakcje dla dzieci czy serwis samochodowy.

Factory Outlet – kolejny gigant zakupowy w naszej okolicy. Dla dzieci udostępniono strefę zabaw.

Dom Kultury Włochy i Kino „ADA” – oferuje atrakcje kulturalne nie tylko dla mieszkańców Warszawy. Również Goście Montemarco mogą skorzystać z atrakcji dla dzieci, a także wybrać się do kina, w którym często odbywają się bezpłatne seanse dobrych filmów.

 

O wszystkie aktualne atrakcje okolicy i Warszawy można zapytać naszego consierge: consierge@montemarco.pl, tel. 730 708 013.